Reklama

Wycieraczki dla firmy produkcyjnej – jakie wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Wycieraczki dla firmy produkcyjnej – jakie wybrać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Specyfika firmy produkcyjnej wymaga zastosowania dedykowanych rozwiązań, także w zakresie utrzymania czystości. Gdy w grę wchodzi ciężki sprzęt i ubrania robocze, zwykłe wycieraczki używane w domach nie wystarczą dla zapewnienia porządku i bezpieczeństwa. Należy szukać trwalszych i skuteczniejszych opcji, a takimi są wycieraczki systemowe.

Reklama

 

Wycieraczki przemysłowe do zadań specjalnych

Głównym zadaniem wycieraczek podłogowych jest ułatwienie utrzymania w czystości posadzki w budynku. W przypadku domów prywatnych, biur czy urzędów, zadanie jest znacznie prostsze – osoby wchodzące do pomieszczenia często mają do przebycia tylko dystans z parkingu do drzwi, a zatem ilość wnoszonych na obuwiu zanieczyszczeń jest znacznie mniejsza.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na hali produkcyjnej – tutaj najczęściej spotykamy się nie tylko z efektami zjawisk atmosferycznych, takich jak błoto czy roztopiony śnieg, ale także ze znacznie trudniejszymi do usunięcia zanieczyszczeniami, takimi jak płyny, oleje, farby czy pyły przemysłowe. Wycieraczki podłogowe na halę produkcyjną muszą być przystosowane do absorpcji przynajmniej większości z nich.

 

Bezpieczne wycieraczki na produkcję

Dla firm produkcyjnych przeznaczone są specjalne rodzaje wycieraczek podłogowych – wycieraczki aluminiowe zewnętrzne, stalowe kraty oraz gumowe maty. Wycieraczki systemowe dla przemysłu Alumatex (https://www.alumatex.pl/produkty/wycieraczki-systemowe/) charakteryzuje zastosowanie unikatowej technologii powierzchni czyszczących, dzięki czemu są one wyjątkowo chłonne, a jednocześnie łatwe w czyszczeniu.

Aluminiowe wycieraczki wykonane są z profili połączonych linkami ze stali nierdzewnej. Gumowe tulejki dystansowe zapewniają optymalny rozkład profili, a także ich zwijanie i dopasowanie rozmiaru ściśle do powierzchni, gdzie mają być użytkowane. Wytrzymały wkład z włosia, winylu lub gumy, umożliwia skuteczne oczyszczenie nawet mocno zabrudzonych butów.

W przypadku hal produkcyjnych świetnie sprawdzą się również wycieraczki w postaci stalowych krat. Szczególnie polecane są modele seratowane, czyli posiadające wypustki, zwiększające możliwości czyszczące oraz działające antypoślizgowo.

W firmie przemysłowej zastosowanie znajdują także gumowe maty. Na szczególną uwagę zasługują modele antypoślizgowe i antyzmęczeniowe, ułatwiające pracę przy taśmach produkcyjnych, wymagającą wielogodzinnego stania w jednym miejscu. Mata gumowa informacyjno-wizualna pozwala ponadto na umieszczenie na wycieraczce nadruku – może to być zarówno logo firmy, jak i hasło ostrzegawcze lub dowolna inna treść.

 

Wycieraczki systemowe wpuszczane w podłogę

Systemowe wycieraczki przemysłowe (https://www.alumatex.pl/produkty/wycieraczki-przemyslowe/) najczęściej wpuszcza się bezpośrednio w podłogę – stanowi to ułatwienie w zakresie poruszania się w trudnych warunkach, dzięki wyeliminowaniu ryzyka potknięcia. Wpuszczona w posadzkę wycieraczka jest ponadto estetyczna oraz łatwa w czyszczeniu.

Jeśli jednak okoliczności nie pozwalają na ułożenie maty równo z poziomem podłogi, istnieje druga, równie skuteczna opcja – są to wycieraczki przemysłowe z profilem najazdowym. W tym przypadku wycieraczka położona jest na posadzce, a różnica wysokości niwelowana jest za pomocą specjalnej listwy, umożliwiającej zarówno bezpieczne chodzenie, jak i przesuwanie materiałów czy przejeżdżanie wózkiem i innym sprzętem kołowym.

Obie możliwości montażu – wpuszczenie w podłogę oraz zastosowanie profili najazdowych – są dostępne w przypadku każdego rodzaju wycieraczek – aluminiowych wycieraczek systemowych, krat stalowych oraz mat gumowych.

 

Zakup wycieraczki na wymiar

W przypadku wycieraczek na produkcję, zakup gotowego, zestandaryzowanego produktu, nie jest najlepszą opcją. Każda hala cechuje się nieco odmiennym układem, różne są też szerokości drzwi i bram oraz powierzchnie, na których powinna znaleźć się ochrona w postaci maty. Mając na uwadze indywidualne podejście do każdej realizacji, Alumatex wykonuje zamówienia według specyfikacji, precyzyjnie odpowiadające potrzebom klienta.

Gwarantem skuteczności oferowanych rozwiązań, są liczne posiadane przez firmę certyfikaty jakości, potwierdzające m.in. wysoką klasę antypoślizgową i wytrzymałość. Na każdą wycieraczkę obowiązuje 5 lat gwarancji.

Dlaczego warto kupić wycieraczki na produkcję u sprawdzonego dostawcy? Przede wszystkim z uwagi na kompleksowość oferty – od doradztwa na etapie projektowania, przez dostarczenie materiałów i wykonanie, aż po obsługę gwarancyjną i posprzedażową. Wycieraczki Alumatex to wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania, estetyka wykonania oraz skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń, także w środowisku tak wymagającym, jak hala produkcyjna. Pełna oferta firmy dostępna jest na stronie https://www.alumatex.pl/.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy