Reklama

Tanie, małe samochody elektryczne - nowość na polskich drogach

Opublikowano:
Autor:

Tanie, małe samochody elektryczne - nowość na polskich drogach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera To prawda, że ceny wielu wiodących, pełnowymiarowych samochodów elektrycznych nieco spadły w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ale nawet Tesla jest nadal o wiele trudniejsza do zdobycia niż elektryczny mikrosamochód, który może kosztować jedną czwartą tej ceny.

Te mniejsze elektryczne samochody, pojazdy NEV i LSV mają również duże zalety w porównaniu z ich pełnowymiarowymi kuzynami, co pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze.

Oczywiście nie oznacza to, że małe samochody elektryczne są dla wszystkich. Sprawdzają się głównie w miastach, na plażach, w dzielnicach i innych miejscach, gdzie nie ma szybkich dróg www.mamtoo.pl/motoryzacja/

Czym są elektryczne mikrosamochody?

Przede wszystkim nie ma dobrej definicji, która obejmowałaby wszystkie te małe pojazdy elektryczne. Nie ma nawet jednej dobrej nazwy. Mikrosamochody, mini-EV, malutkie samochody, NEV (neighborhood electric vehicles), LSV (low-speed vehicles) i inne nazwy wprowadzają zamieszanie w tej rozwijającej się branży.

Unia Europejska ma własne przepisy dotyczące mikrosamochodów elektrycznych, które klasyfikują takie pojazdy w kategoriach L6e i L7e, co pozwala na rozwijanie większych prędkości. Te pojazdy, które w zależności od klasy są uważane za lekkie lub ciężkie czterokołowce, są już produkowane i sprzedawane przez największych europejskich producentów samochodów, takich jak Citroen i Renault.

Dlaczego ktoś chciałby mieć elektryczny pojazd o małej prędkości (LSV)

Jeśli chodzi o pojazdy LSV, małe samochody, czy jakkolwiek je nazwiemy, ich mniejszy rozmiar ma duże zalety. Przede wszystkim są o wiele bardziej przystępne cenowo niż większość pełnowymiarowych samochodów elektrycznych, a jednocześnie oferują wiele z głównych zalet samochodów elektrycznych.

Czy elektryczne małe samochody mają wystarczający zasięg?

Zasięg pojazdów typu LSV różni się znacznie w zależności od wielkości baterii i poziomu ich mocy. Ogólnie rzecz biorąc, większość pojazdów dostawczych ma zasięg co najmniej 48 km, ale wiele z nich ma zasięg 2-3 razy większy.

Czy pojazdy LSV i elektryczne mikrosamochody są bezpieczne?

Nie są poddawane tym samym rygorystycznym wymogom bezpieczeństwa, co samochody pełnowymiarowe, np. nie wymagają stosowania poduszek powietrznych czy przechodzenia testów zderzeniowych. To właśnie dzięki temu mogą być o wiele bardziej przystępne cenowo. Chociaż pojazdy typu LSV nie podlegają tym samym rygorystycznym standardom bezpieczeństwa, wielu producentów LSV wykracza poza minimalne wymagania. Są certyfikowane zgodnie z normami Federal Motor Vehicles Safety dotyczącymi oświetlenia, kierunkowskazów, lusterek, hamowania, przedniej szyby, widoczności do tyłu, pasów bezpieczeństwa i kamery cofania. Inne ciekawe oferty motoryzacyjne na mamtoo

Prawdopodobnie największą zaletą LSV jest ich prędkość. Podróżowanie z mniejszą prędkością jest bezpieczniejsze dla pasażerów pojazdu i znacznie bezpieczniejsze dla pieszych, co jest głównym problemem w zatłoczonych miastach, w których większość przestrzeni publicznej jest zarezerwowana dla samochodów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE