Reklama

Skup nieruchomości - co to jest i jak działa?

Opublikowano:
Autor:

Skup nieruchomości - co to jest i jak działa? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Sprzedaż mieszkania to zadanie trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Czasem proces ten może ciągnąć się nawet latami. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem może okazać się właśnie skup mieszkań. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na taki krok. Sprawdźmy więc, czy rzeczywiście skup jest lepszą opcją od sprzedaży mieszkania.

Skup nieruchomości — jak to działa?

Skup mieszkania to nic innego jak po prostu sprzedaż nieruchomości. Z tą różnicą, że w takim przypadku sprzedajemy ją nie na rynku nieruchomości, szukając chętnego kupca, lecz po prostu firmie, która skupuje domy i mieszkania na terenie całego kraju. Takie firmy zapewniają możliwość bardzo łatwej i szybkiej transakcji sprzedaży nieruchomości — bez zbędnych negocjacji i skomplikowanych formalności. 

Jak właściwie wygląda proces sprzedaży nieruchomości firmie skupującej? Szczegóły takiej współpracy są zależne od indywidualnych ustaleń, jednak główne punkty transakcji pozostają bez zmian. Wystarczy wypełnić formularz na stronie firmy oferującej skup nieruchomości. Później następuje ocena sytuacji prawnej nieruchomości oraz jej stanu ogólnego. Następnie rzeczoznawca wykonuje na tej podstawie wycenę. Jeśli kwota jest zadowalająca, można sprzedać mieszkanie od ręki! 

Szybki skup nieruchomości — korzyści 

Rynek nieruchomości zmienia się z miesiąca na miesiąc. W dzisiejszych czasach wcale nie tak łatwo jest sprzedać nieruchomość, ponieważ chętnych nie przybywa, a wolnych mieszkań jak najbardziej. Dlatego też w dzisiejszych czasach skup jest jednym z najkorzystniejszych sposobów sprzedaży nieruchomości. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu prostej procedury całej transakcji. Nie ma tu żadnych zbędnych formalności, konieczności pisania ogłoszeń, odbierania telefonów od pośredników. Wszystko można załatwić szybko i łatwo. Co więcej, na rynku działają także firmy oferujące skup zadłużonych nieruchomości. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają zadłużone mieszkanie lub dom. 

Skup nieruchomości za gotówkę — kiedy warto? 

Skup nieruchomości to doskonałe rozwiązanie w wielu sytuacjach. Gdy mieszkanie lub dom ma świetny standard i znajduje się w pożądanej lokalizacji, nie musimy obawiać się braku chętnych. Zainteresowanie jest wtedy ogromne. Jednak większość nieruchomości ma wady. Zły stan techniczny, położenie za miastem lub w dzielnicy niecieszącej się dobrą sławą, średnia infrastruktura, czy też nieunormowany stan prawny to tylko niektóre z nich. Jeśli nieruchomość jest nimi obarczona, to bez wątpienia skup będzie najprostszą opcją. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE