Reklama

Rolety zewnętrzne na wymiar - jak złożyć zamówienie?

Opublikowano:
Autor:

Rolety zewnętrzne na wymiar - jak złożyć zamówienie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Zastanawiasz się, czy podczas budowy swojego domu, zamówić do niego od razu rolety, czy poczekać z tym na "lepsze czasy", kiedy będziesz mieć więcej gotówki?

Może to być trudne do zdecydowania, szczególnie jeśli uświadomisz sobie, jak wiele innych wydatków na ciebie czeka. Z drugiej strony powinieneś być świadom korzyści, które wynikają z tego, że w domu są już rolety zewnętrzne. Wykonując taki rachunek zysków i strat, możesz szybciej i łatwiej przekonać się, że ich zakup to inwestycja, która tym szybciej się zwróci, im szybciej zostanie wykonana. Poniżej przedstawiamy kilka powodów do tego, aby już teraz zamówić rolety zewnętrzne podtynkowe i ukryć je estetycznie pod elewacją.

Niewidoczne rolety elewacyjne to wysoka estetyka

Jeden powód wg nas jest w zupełności wystarczający do tego, aby wykonać rolety na etapie budowy. To możliwość ukrycia kaset rolet pod elewacją. Są one instalowane w specjalnie wykonanych wnękach w ociepleniu ściany, a następnie od zewnątrz przykleja się do nich jeszcze jedną warstwę styropianu i wykonuje wyprawkę tynkową tak jak na pozostałej części ściany. W ten sposób roleta zostaje ukryta pod tynkiem, a widoczne pozostają jedynie jej prowadnice, jak i sama roleta po jej zamknięciu. Ktoś słusznie może zapytać o to, w jaki sposób roleta zewnętrzna będzie serwisowana, jeżeli dojdzie do jej uszkodzenia? Czy konieczne będzie rozcinanie elewacji? Oczywiście nic z tych rzeczy. Podtynkowe rolety zewnętrzne mają specjalne drzwiczki rewizyjne od spodu, dzięki którym można dokonać potrzebnych regulacji lub wymiany części silnika. Uspokajamy zatem. Jeśli rolety zewnętrze umieszczone pod elewacją się popsują, można je naprawić w sposób bezinwazyjny, bez naruszania elewacji.

Rolety zewnętrzne na wymiar to idealne dopasowanie

Kolejny bardzo ważny argument, przemawiający za tym, by już teraz założyć rolety do swojego domu, to jak najszybsze ograniczenie strat ciepła. Właśnie przez okna i drzwi dochodzi do najwyższych strat ciepła. Oczywiście to zjawisko można w pewien sposób ograniczać, stosując innowacyjne rozwiązania, takie jak nowoczesne okna trzy szybowe czy dedykowany dla nich ciepły montaż, ale nigdy nie uda się uzyskać braku strat ciepła. Kolejnym krokiem do wykonania są właśnie rolety zewnętrzne na wymiar, które po zasunięciu, skutecznie zabezpieczają otwór okienny przed bezpośrednim działaniem wiatru i niskich temperatur. Ciepłe powietrze nie będzie wywiewane ze środka mieszkania, pozwalając na dłużej zachować w ciepło w mieszkaniu. Montowane po zewnętrznej stronie okna rolety na wymiar, składają się z aluminiowego pancerza rolety, wewnątrz którego znajduje się dodatkowa warstwa pianki. Stanowi ona ważny element izolacji cieplnej, jak i akustycznej.

Załóż roletę zewnętrzną, jeśli chcesz mieć ciche mieszkanie

Mieszkanie ma być dla nas oazą spokoju, w której odnajdziemy wytchnienie od stresu codziennego życia. Cisza, która jest w naszych domach, nie bierze się znikąd. Jeżeli twój dom znajduje się w pobliżu bardzo uczęszczanej drogi, torów kolejowych, zakładu pracy lub lotniska, bardzo szybko docenisz to, że zdecydowałeś się na montaż rolet zewnętrznych. Ich gruby, izolowany od środka pancerz rolet pozwala ograniczać hałas nawet o 60 procent. To bardzo dobry wynik, o który warto walczyć. Posiadanie rolet zewnętrznych jest szczególnie ważne w domu, w którym są małe dzieci. Konieczność ich dziennej drzemki jest oczywista dla każdego, kto miał dzieci. To również czas, w którym zmęczeni rodzice mogą odpocząć. Aby dziecko mogło spokojnie przespać dwie godziny w ciągu dnia i całą noc, zapewnijmy mu odpowiednie do tego warunki. Jeden z nich to cisza w naszym domu. Zamykając rolety, możemy odseparować się od dokuczających hałasów otaczającego cię życia miejskiego.

Napęd elektryczny, czyli wygodne sterowanie roletami

Obawiasz się, że korzystanie z rolet będzie trudne dla mieszkających w twoim domu kobiet? Że ich ręczne podnoszenie wymaga dużo sił, a wiszący na ścianie masywny uchwyt dodatkowo psuje estetykę? Nic podobnego. Obecnie standardem w naszym sklepie internetowym są rolety montowane we wnęce okiennej, wyposażone w napęd elektryczny. Może w niego być wyposażony każdy rodzaj rolet elewacyjnych. Niewielkich rozmiarów silnik ukryty jest w obudowie kasety i podłączony do niego jest wał napędowy. Kiedy uruchomimy silnik za pomocą przycisku ściennego lub pilota zdalnego sterowania, rolety będą się opuszczać lub podnosić. Istnieje także wiele innych możliwości sterowania ich pracą. Niektóre opcje to specjalne sterowniki zmierzchowe lub z nadajnikiem wi-fi, umożliwiające sterowanie roletami z poziomu aplikacji na swój telefon.

Wygląd rolety dopasowany do elewacji budynku

Niezależnie od tego, na jaki kolor została pomalowana elewacja domu, nie ma problemu z dopasowaniem do niej rolet zewnętrznych. Pancerz rolety może mieć jeden ze standardowych kolorów, takich jak antracyt, kremowy, brązowy lub biały. Istnieje również opcja wykonania rolet na indywidualne zamówienie, w określonym przez klienta kolorze z palety RAL.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE