Reklama

Na co zwrócić uwagę wybierając dobrej jakości podkaszarkę spalinową?

Opublikowano: 25 lutego 2021 08:43
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Na co zwrócić uwagę wybierając dobrej jakości podkaszarkę spalinową? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Podkaszarka spalinowa to urządzenie, które powinno znajdować się w każdym ogrodzie. Pozwala skosić trawę w trudno dostępnych miejscach, co wpływa na ogólny wygląd całego trawnika. Na rynku dostępna jest cała gama tego typu sprzętu w różnym zakresie cenowym i jakościowym. Różnorodność oferty sprawia, że wybór odpowiedniego modelu może być kłopotliwy.

Reklama

Jakie są rodzaje podkaszarek?

Podkaszarka to urządzenie, które jest na tyle łatwe w manewrowaniu, że umożliwia przycinanie trawnika w miejscach niedostępnych dla zwykłej kosiarki. Jest to prosty sprzęt zasilany silnikiem elektrycznym lub spalinowym. Podkaszarki elektryczne to zazwyczaj urządzenia o mniejszej mocy niż ich spalinowe odpowiedniki, a ich główną wadą jest konieczność użycia przedłużacza, co powoduje, że należy uważać żeby go nie przeciąć podczas koszenia. Mogłoby to grozić porażeniem prądem.

Zdecydowanie lepszym i wygodniejszym w użytkowaniu rozwiązaniem jest zakup podkaszarki spalinowej, która nie ogranicza nas kablem i nadaje się do większych powierzchni.  W sklepach znajdziemy wiele różnych modeli tego typu urządzeń, które różnią się przede wszystkim mocą i wielkością. Poza tym odróżniają je od siebie także ceny. Decyzja o zakupie konkretnego modelu powinna wynikać przede wszystkim z naszych potrzeb. Podkaszarki używa się zazwyczaj do ścinania trawy wokół roślin, wzdłuż ogrodzenia i we wszystkich innych trudnodostępnych miejscach, w których nie można użyć tradycyjnej kosiarki. Im większy ogród posiadamy i im więcej takich miejsc się w nim znajduje, tym lepszy sprzęt musimy kupić. Zdarza się także, że właściciele małych ogrodów używają podkaszarki spalinowej do koszenia całego trawnika, rezygnując tym samym z posiadania tradycyjnej kosiarki.

Na co zwrócić uwagę kupując podkaszarkę spalinową?

Dokonując wyboru podkaszarki spalinowej należy zwrócić uwagę na jej moc. Tego typu urządzenia posiadają zazwyczaj silnik o mocy od 1 do 2 KM. Oczywiście im większa moc tym lepiej. Jeżeli potrzebujemy sprzętu do koszenia większych powierzchni lub zaniedbanych ogrodów, wtedy warto wybrać kosę spalinową, która ma moc powyżej 2 KM. Można powiedzieć w przenośni, że jest to starsza siostra podkaszarki, która oprócz głowicy żyłkowej, wyposażona jest również w specjalne noże i tarcze tnące.

Elementem tnącym tradycyjnej podkaszarki spalinowej jest żyłka, która ścina trawę dzięki dużym obrotom. W zależności od klasy sprzętu możemy kupić urządzenie z głowicą żyłkową ręczną, które będzie najtańsze, ale w przypadku zerwania żyłki, będzie trzeba ją wysunąć ręcznie. Dostępne są również modele z głowicą półautomatyczną, w których wysunięcie żyłki następuje po dociśnięciu głowicy do podłoża, a także automatyczne. Są one najdroższe, ale zapewniają automatyczne wysunięcie żyłki na określoną długość. Podkaszarki spalinowe w atrakcyjnych cenach można znaleźć na: https://www.skapiec.pl/cat/26149/2.0.

Dodatki do podkaszarki spalinowej

Kupując podkaszarkę spalinową często w zestawie otrzymujemy dodatkowe wyposażenie, które podnosi komfort użytkowania sprzętu oraz pozwala na dłuższe użytkowanie bez dokupowania części eksploatacyjnych. Dodatki, które zazwyczaj oferują sprzedawcy to m.in.:

- szelki, które pozwalają dłużej utrzymać podkaszarkę w rękach i umożliwiają komfortowe poruszanie się z nią;

- słuchawki i okulary ochronne, które zabezpieczają przed uciążliwym hałasem i ryzykiem odpryśnięcia trawy do oka;

- dodatkowa żyłka;

- dodatkowy olej silnikowy;

- uchwyt do powieszenia podkaszarki.

Producenci i sprzedawcy prześcigają się w oferowaniu dodatkowych akcesoriów, ponieważ zakup całego zestawu wydaje się korzystniejszy niż kupno samego urządzenia.

Podsumowując należy stwierdzić, że zakup dobrej podkaszarki spalinowej wymaga przemyślenia swoich potrzeb, na podstawie których należy dobrać odpowiednie urządzenie. Oczywiście poza aspektem cenowym trzeba wziąć pod uwagę także odpowiednie parametry sprzętu, czy opinie innych użytkowników na jego temat.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE