Reklama

Materace w Jarocinie - jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Opublikowano: 24 marca 2021 11:24
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Materace w Jarocinie  - jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Dobór odpowiedniego materaca dla siebie jest najważniejszą częścią naszej decyzji zakupowej. Nawet podłoże do snu najwyższej jakości nie zapewni nam komfortu, jeśli nie dostosujemy go do swoich preferencji oraz charakterystyki swojego ciała. Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując nowy materac? Jakie cechy podłoża do snu są najistotniejsze z punktu widzenia właściwości zdrowotnych i komfortu?

Reklama

Rodzaj materaca – jaki mamy wybór?

Konstrukcja materacy na przestrzeni lat uległa znacznym modyfikacjom. Dzięki temu dzisiaj możemy wybierać pomiędzy zróżnicowanym rodzajem podłoża do snu, dostosowując je ściśle do naszych potrzeb. Pierwszą decyzją, którą przyjdzie nam w tym celu podjąć będzie odpowiedni dobór rodzaju materaca.

  • Materac sprężynowy – najbardziej tradycyjne, choć we współczesnej wersji mocno udoskonalone rozwiązanie. Dzisiejsze materace sprężynowe charakteryzują się mechanizmem kieszeniowym, eliminującym mankamenty swoich niezbyt komfortowych poprzedników. Takie udogodnienia jak system multipocket dodatkowo zwiększają wszechstronność materacy sprężynowych, umożliwiając korzystanie z nich nawet osobom o drobnej budowie ciała. Cechą charakterystyczną tego typu podłoża jest mocno odczuwalne podparcie ciała oraz wytrzymałość mechaniczna konstrukcji.

  • Materac piankowy – w wersji współczesnej wykonywany ze specjalistycznej pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej. Doskonale dostosowuje się do ciała, dając jedyne w swoim rodzaju uczucie lekkości. Kolejną jego zaletą jest znaczna rozpiętość w zakresie doboru twardości podłoża. Podczas gdy materace sprężynowe występują raczej w twardszych wariantach, piankowe podłoże kupimy w przeważającej większości w wersji średnio-twardej.

  • Materac hybrydowy – najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie, łączące w sobie cechy obu wcześniej wspomnianych rodzajów materacy. Piankowa warstwa wierzchnia w połączeniu z solidnym sprężynowym podparciem daje nam komfort nieosiągalny przy zastosowaniu innych konstrukcji.

Jak dobrać odpowiednią twardość materaca dla siebie?

Jak widzimy – kwestia rodzajów materacy jest w pewien sposób związana z ich twardością. To właśnie ta właściwość naszego podłoża powinna być dla nas punktem wyjścia przy dokonywaniu odpowiedniego zakupu. Możemy wybierać pomiędzy całą gamą materacy miękkich, średnio-twardych lub twardych – powinniśmy jednak pamiętać, żeby przy wyborze brać pod uwagę nie tylko chwilowe odczucie materaca, ale także wpływ danej powierzchni na nasze ciało.

Materace miękkie często wydają nam się początkowo najbardziej komfortowym rozwiązaniem – jednak istnieje ryzyko, że podczas użytkowania zbyt miękkiego podłoża nasze ciało nie otrzyma odpowiedniego podparcia. Jeżeli nie mamy zatem medycznych wskazań do stosowania tego typu materacy, starajmy się wybierać raczej podłoże średnio-twarde oraz twarde, stosownie do naszych preferencji.

Najlepszym sposobem na określenie naszych upodobań w kwestii najlepszego podłoża do snu jest jego osobiste wypróbowanie. Wchodząc na stronę Materacerzeszow.eu znajdziesz listę punktów sprzedaży z najlepszymi materacami w Rzeszowie, dzięki której wyposażysz się w podłoże do snu skonstruowane zgodnie z najwyższymi światowymi standardami.

Mieszkańcy Gliwic mogą w tym celu odwiedzić portal Materacegliwice.eu. Sprawdzając na własnej skórze materac przed jego zakupem oraz korzystając z fachowej porady personelu sklepu możemy zagwarantować sobie zakup, który będzie służył naszemu zdrowiu, samopoczuciu oraz komfortowi snu przez długie lata.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE