Reklama

Leczenie otyłości – konsultacja online

Opublikowano:
Autor:

Leczenie otyłości – konsultacja online - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Otyłość jest plagą naszych czasów. Wpływa nie tylko na wygląd, ale także przyczynia się do rozwoju groźnych chorób tj. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2, choroba zwyrodnieniowa stawów, choroby nowotworowe itp. Powoduje stany depresyjne, utrudnia codzienne funkcjonowanie, wpływa negatywnie na życie zawodowe i rodzinne. Osoby, które chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej, powinny skonsultować się z lekarzem, który zleci badania oraz wdroży odpowiednie postępowanie.

Leczenie otylosci – konsultacja online

W obecnych czasach wiele spraw można załatwić zdalnie, bez wychodzenia z domu. Popularna jest usługa lekarza online, dzięki której pacjenci mogą skontaktować się ze specjalistą w dogodnym dla siebie czasie, w sprzyjających warunkach. Dostępne jest leczenie otyłości online, które pozwala zasięgnąć porady specjalisty, ustalić przyczynę nadwagi. Lekarz może zlecić niezbędne badania, ponieważ czasami otyłość jest wynikiem innych chorób. W trakcie wizyty online możliwe jest również wystawienie recepty i skierowania na badania lub do innych specjalistów. Obecnie e-recepta zastępuje papierowy dokument, który funkcjonował w poprzednich latach. Lekarz lub dietetyk może dopasować skuteczny plan redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej. 

Leczenie online – stosowane metody leczenia otyłości

Leczenie otyłości jest trudne, wymaga współpracy ze strony lekarza i pacjenta. Dzięki leczeniu online pacjent może mieć stały kontakt ze specjalistą, który monitoruje postępy leczenia. Na wizytach online lekarz, na podstawie stanu zdrowia i zebranego wywiadu, przekazuje zalecenia pozwalające uniknąć powikłań otyłości. W przypadku dużej nadwagi możliwe jest włączenia leczenia farmakologicznego. Pacjent otrzymuje e-receptę. To czterocyfrowy kod, który razem z numerem PESEL trzeba podać w dowolnej aptece. Oczywiście leczenie farmakologiczne to nie wszystko. W leczeniu otyłości podstawą jest postępowanie niefarmakologiczne, czyli zmiana nawyków żywieniowych oraz pamiętanie o regularnej aktywności fizycznej. Należy zdawać sobie sprawę, że leczenie otyłości to długi proces, utrata masy ciała musi odbywać się stopniowo. Ważne, aby się nie poddawać, współpracować ze specjalistą i stosować się do zaleceń. W przypadku osób, u których wskaźnik masy ciała jest bardzo wysoki, a farmakologiczne leczenie otyłości nie daje efektów, można rozważyć metody operacyjne. W ramach chirurgicznego leczenia otyłości można zmniejszyć żołądek.

Leczenie otyłości online – jak wygląda konsultacja?

W internecie działa wiele przychodni online, które pomagają pacjentom z nadwagą. Pierwszym krokiem jest wybranie poradni i konkretnego lekarza, który ma udzielić porady. Najczęściej wymagane jest wypełnienie formularza, w którym trzeba opisać swój problem, a także podać dane, niezbędne do wystawienia ewentualnego e-skierowania czy e-recepty. W formularzu należy podać preferowaną formę kontaktu. Może to być porada telefoniczna, videorozmowa lub czat. W wybranym terminie lekarz skontaktuje się z pacjentem i przeprowadzi wywiad medyczny. Zostanie ustalony stopień otyłości, pacjent zostanie poinformowany o powikłaniach, jakie może wywołać nadwaga. Lekarz online może zlecić dodatkowe badania diagnostyczne, ustalić cele terapeutyczne, zaproponować plan leczenia oraz leczenie farmakologiczne, zależne od stopnia otyłości. Na wizytę warto przygotować posiadane badania, a także zważyć się i zmierzyć. Te dane pomogą określić BMI, czyli współczynnik masy ciała. Najlepiej, aby pacjent umawiał się na wizyty co 4-6 tygodni, dzięki temu możliwe będzie obserwowanie skutków leczenia.

Dla kogo skierowana jest konsultacja online, dotycząca leczenia otyłości?

Nadwaga i otyłość to poważne zagrożenia dla zdrowia. Warto postarać się wrócić do prawidłowej wagi i zmniejszyć ryzyko wystąpienia niebezpiecznych chorób. Samodzielna redukcja wagi nie jest łatwa, dlatego w przypadku, gdy odchudzanie nie przynosi efektów, warto umówić się do lekarza. Specjalista nie tylko podpowie, jak zgubić kilogramy, ale także zadba, aby w organizmie nie zabrakło ważnych składników odżywczych. Z konsultacji online mogą skorzystać wszyscy, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, samopoczucie i sylwetkę.

Otyłość jest chorobą przewlekłą, która może nawracać. Aby uniknąć problemów, należy zmienić styl życia, zadbać o zwiększenie aktywności fizycznej, nauczyć się prawidłowych zasad żywienia, a w razie konieczności zastosować leczenie farmakologiczne. Dużą pomocą są konsultacje online, dzięki którym pacjent może szybko dowiedzieć się, jaki kroki powinien wykonać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE