Reklama

Jakość dróg w Polsce a za granicą - czy są zauważalne różnice?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: freepik.com

Jakość dróg w Polsce a za granicą - czy są zauważalne różnice? - Zdjęcie główne

foto freepik.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Jakość dróg w Polsce i za granicą to temat, który przewija się wśród kierowców od wielu lat. Nic dziwnego, ponieważ faktycznie, często porównujemy się do bogatszych krajów, jednocześnie pokazując bolączki swojego. Czy jednak faktycznie mamy na co narzekać w ostatnich latach, a także w okresie ostatnich 10 lat, w których to rewitalizujemy swoje drogi? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule, do którego to gorąco zapraszamy!

Reklama

Zacznijmy od Polskich dróg

Na samym początku warto zacząć od własnego podwórka, czyli dróg, którymi poruszamy się na bieżąco, we własnym kraju. Jeśli chodzi o Polskę, stan dróg z roku na rok zmienia się i to na plus. Wszystko dzięki nowym odcinkom dróg szybkiego ruchu, które dokładane są cały czas, dając nam możliwość coraz to swobodniejszej i wygodniejszej jazdy.

Coraz większa ilość połączeń daje nam również możliwość coraz częściej korzystania z dróg szybkiego ruchu. Jeszcze kilka lat temu, bardzo trudno było zaplanować wygodną drogę przykładowo z Lublina do Rzeszowa, czy z Rzeszowa do Zakopanego.

Dziś jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ Lublin został połączony drogą szybkiego ruchu z Rzeszowem, natomiast Rzeszów ma sporą część swojej drogi szybkiego ruchu, która prowadzi do Zakopanego. Warto i tutaj zwrócić uwagę, iż nowa wersja Zakopianki tworzy się cały czas i dokładane są nowe elementy tej drogi (w ostatnim czasie został otworzony tunel na Zakopiance).

Jakość dróg na Węgrzech

Węgry są jedną z ciekawszych lokalizacji, którą Polacy wybierają właśnie pod względem transportu jezdnego. Jest to stosunkowo bliska lokalizacja na mapie Europy dla Polaków, skutkiem czego nie ma problemu w tym, aby na Węgry wybrać się samym autem.

Jeśli chodzi o stan dróg na Węgrzech, wielu Polaków porównuje jakościowo do Polskich dróg, ze wskazaniem na lekko słabsze drogi na Węgrzech. Tutaj oczywiście mówimy o bezpłatnych drogach lokalnych, które są po prostu w gorszym stanie od dróg szybkiego ruchu, które znajdziemy na Węgrzech.

Dla osób, których ciekawią drogi ekspresowe na Węgrzech, warto polecić tą stronę internetową: https://autostrady.com.pl/autostrady/europa/wegry/ - znajdziemy tutaj wszystkie informacje na temat autostrad i ruchu na Węgrzech, który jest dość restrykcyjny i nie pomija pod względem swoich zasad Europejczyków, w tym także i Polaków.

Jakość dróg w Czechach

Kolejną z ciekawych lokalizacji, którą Polacy wybierają do przejazdu własnymi autami są Czechy. Stosunkowo bliska lokalizacja dla Polaków mieszkających na wschodzie Polski sprawia, że bardzo często do Czech czy do Niemiec udajemy się właśnie przy pomocy własnych aut.

Jeśli chodzi o stan dróg na Czechach, powinien on być zadowalający dla Polaków, którzy mają raczej pozytywne opinie na temat naszych sąsiadów i ich dróg. Drogi szybkiego ruchu może i nie należą do najbardziej nowoczesnych, jednak pomimo tego, są jak najbardziej przejezdne i pomimo faktu, iż niektóre z nich nadszarpnął już czas, nie odczuwa się tego aż tak bardzo.

Z kolei drogi lokalne potrafią być zaskakująco przyjemne podczas przejazdu, dzięki czemu całość można ocenić jak najbardziej, na plus i polecić drogę choćby do Pragi wszystkim zainteresowanym kierowcom.

Zobacz, jak wygląda aktualna lista autostrad w Europie!

Przy okazji, dla osób zainteresowanych tematem polecamy portal, który wymienia w prosty sposób wszystkie autostrady na terenie całej Europy. Materiał znajdziemy pod frazą „lista autostrad w Europie”, na której to znajduje się polskojęzyczny serwis internetowy z praktycznymi i dokładnymi informacjami na ten temat. Jest to więc świetne źródło wiedzy dla wszystkich osób, które chcą wiedzieć więcej na temat autostrad, które są na terenie całej Europy. Zapraszamy!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy