Reklama

Jakie kable do telefonów wyróżniamy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jakie kable do telefonów wyróżniamy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Kable do telefonów są niezbędne w każdym domu i samochodzie. Służą nie tylko do ładowania telefonu, ale też do przesyłania plików. Czym charakteryzują się popularne kable USB?

Urządzenia mobilne są z nami na co dzień, dlatego konieczny jest dobrze dobrany przewód służący do ładowania urządzeń i zapewniający szybki przesył danych. Co warto wiedzieć o poszczególnych rodzajach kabli USB?

Kable do telefonów – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając odpowiedni kabel przeznaczony do ładowania telefonu, trzeba określić rodzaj złącza, którego potrzebujemy. Do wyboru mamy kilkanaście typów, które mają różne końcówki, a do najpopularniejszych należą: micro USB, USB C i USB Lightning. Wybierając kabel, trzeba wziąć pod uwagę model telefonu, ponieważ źle dobrany przewód sprawia, że nie można korzystać z funkcji szybkiego ładowania. Kable do telefonów mogą mieć różną długość – najkrótsze mają tylko 25 cm, a najdłuższe nawet ponad 4 m. Wśród kabli wyróżniamy:

  • klasyczny przewód o standardowym złączu, 
  • kabel kątowy, w którym końcówka jest wygięta do kąta prostego,
  • przewód magnetyczny, w którym można zmieniać końcówki, dostosowując je do aktualnych potrzeb. 
Duży wybór kabli można znaleźć na stronie: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/kable-i-przewody

Do czego służy kabel micro USB?

Micro USB to jeden z najpopularniejszych przewodów służących do ładowania urządzeń mobilnych i przesyłania plików między urządzeniami. Kable te różnią się od siebie długością – te najdłuższe mają nawet 4 m, dzięki czemu gwarantują pełną wygodę w każdej sytuacji. Wśród różnego rodzaju kabli znajdziemy modele z różnych półek cenowych. Najtańszy kabel kosztuje zaledwie kilka złotych, natomiast najdroższy, ze zmiennymi końcówkami, około 150 zł. Jest on natomiast bardzo funkcjonalny i sprawdza się w wielu sytuacjach. Poszukując kabla micro USB, warto zajrzeć na stronę: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/kable-i-przewody/typ_usb-micro-usb

Jakie zastosowanie ma kabel USB typ C?

Kabel USB typ C jest najnowszym standardem wtyczki wykorzystywanym do ładowania urządzeń mobilnych i przesyłu danych. Różni się on od swoich poprzedników kształtem, ponieważ jego końcówka ma formę wąskiego prostokąta o zaokrąglonych rogach. Kabel USB C pasuje do różnych urządzeń. Za jego pomocą można nie tylko szybko naładować telefon, ale też podpiąć urządzenie peryferyjne, takie jak słuchawki. Tego typu kabel pozwala też naładować laptopa. Może również zastąpić kabel RCA lub też zasilać różne urządzenia, takie jak router. W tych przypadkach konieczna będzie jednak przejściówka. Różnego rodzaju kable do swoich urządzeń można znaleźć na stronie: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/kable-i-przewody/typ_usb-mini-usb.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE