Reklama

Jaką lodówkę z zamrażalnikiem wybrać?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: materiał partnera

Jaką lodówkę z zamrażalnikiem wybrać? - Zdjęcie główne

foto materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Myśląc o lodówce, mamy przed oczami najpopularniejszą chłodziarko-zamrażarkę z zamrażalnikiem na dole. Tymczasem to dopiero jedna z możliwości, jakie są przed nami!

Możemy wybierać różnego rodzaju sprzęt chłodzący, dostosowany do rozkładu naszej kuchni, jak również - stylu życia. Odpowiednio dobrana lodówka z zamrażalnikiem to gwarancja tego, że zawsze pod ręką będziemy mieć świeże i zdrowe produkty, z których przygotujemy pożywne posiłki dla całej rodziny. Zbyt małe urządzenie nie pomieści zakupów dla wszystkich domowników, zbyt duże - to strata nie tylko pieniędzy na przeznaczonych na zakup sprzętu, ale także tych związanych z rachunkami za prąd. Nie mówiąc już o zajmowaniu cennego miejsca w kuchni, gdzie konkurencja o najlepszy rozkład między sprzętami jest naprawdę duża! Dlatego do wyboru lodówki z zamrażalnikiem trzeba podejść spokojnie, dając sobie dużo czasu - to w końcu zobowiązanie na lata!

Co wziąć pod uwagę, wybierając lodówkę z zamrażalnikiem?

  • Wielkość lodówki - wynika głównie z tego, ile osób z niej korzysta, jak często robimy zakupy i jakich produktów kupujemy najwięcej. Pomoże to zdecydować, którego rodzaju sprzęt spełni nasze oczekiwania. Jeśli rzadko robimy zakupy, a lodówki używać będzie liczna rodzina - wtedy zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem będzie sprzęt typu side by side. Jeśli nie mamy miejsca w kuchni w kawalerce, jedyną opcją może okazać się lodówka podblatowa. Do optymalnej wielkości sprzętu warto podejść realistycznie i nie oczekiwać, że sprzęt „jakoś się zmieści” - korzystanie z lodówki powinno być wygodne, a drzwi - bez kłopotu otwierać się na pełną szerokość.
  • Umiejscowienie i wielkość zamrażalnika - jeśli przechowujemy dużo mrożonek, gotujemy z wyprzedzeniem lub mamy nawyk mrożenia warzyw i owoców sezonowych, powinniśmy wybrać lodówkę z dużym zamrażalnikiem. Sprzęty potrafią różnić się jego pojemnością - dobrze więc rozglądać się za tym oferującym najwięcej przestrzeni. Duży zamrażalnik zwykle umieszczony jest na dole - odpadają więc lodówki z zamrażalnikiem w górnej części, jak w wielu stylowych sprzętach, stylizowanych na retro.
  • Klasa energetyczna - lodówka to urządzenie, które pracuje cały czas, dlatego wybierając sprzęt do domu, powinniśmy zwrócić uwagę na jego klasę energetyczną. Im wyższa, tym niższe rachunki za prąd - co ma znaczenie przy rosnących cenach energii.
  • Możliwość personalizacji wnętrza - niektóre lodówki oferują przesuwane półki na drzwiach, a także regulowane półki i szuflady, które ułatwiają organizację wnętrza według swoich potrzeb. To wygodne rozwiązanie, pozwala bowiem dostosować przestrzeń do tego, co zwykle w lodówce przechowujemy, nie marnując przy tym przestrzeni.
  • Generowany hałas - ma znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy mamy kuchnię połączoną z salonem. Wtedy głośno pracująca lodówka może powodować dyskomfort - zwłaszcza, jeśli salon to również dla nas miejsce spania. W oddzielnej kuchni - nie ma to aż takiego znaczenia.

Chłodziarka z zamrażalnikiem - jakie mamy opcje do wyboru?

Wiedząc już, na co zwrócić uwagę, mamy do wyboru sporo opcji. Najpopularniejsze oczywiście będą chłodziarki z zamrażalnikiem na dole - jednak wśród bogatej oferty producentów, znajdziemy też wiele modeli innych rozwiązań.

Spośród czego możemy wybierać?

  • Lodówka podblatowa - zamrażalnik jest tutaj niewielki, nie jest też otwierany niezależnie od drzwi lodówki. Dla singla lub pary, zwłaszcza, jeśli takie osoby często stołują się na mieście - wydaje się wystarczającym rozwiązaniem.
  • Lodówka z zamrażalnikiem na górze - może być różnej wysokości, niektóre oferują całkiem sporą przestrzeń na mrożonki. W takim układzie, znajdziemy wiele świetnie zaprojektowanych lodówek typu retro.
  • Lodówka z zamrażalnikiem na dole - to najbardziej popularny układ, przy czym należy wziąć pod uwagę, że sprzęty te również różnią się wysokością i pojemnością zamrażalnika.
  • Lodówka side by side - oferuje najwięcej przestrzeni - zarówno w chłodziarce, jak i w zamrażalniku.
Wybór modeli każdego typu jest duży. Gdzie zrobić zakupy? W sklepie MediaMarkt znajdziesz duży wybór lodówek z zamrażalnikiem!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE