Reklama

Jak zerwać z nałogiem tytoniowym?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Jak zerwać z nałogiem tytoniowym? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Nałóg tytoniowy to jeden z najgroźniejszych. Długotrwałe palenie papierosów może powodować wiele chorób, a w ostateczności nawet raka. Jak zerwać z nałogiem tytoniowym skutecznie?

Substancje szkodliwe dla zdrowia

Palenie papierosów to bardzo szkodliwy nałóg, z którym boryka się wiele osób. Niestety łatwo w niego wpaść, a zdecydowanie trudniej rzucić. W dymie papierosowym znajdziemy szereg szkodliwych dla zdrowia substancji z czego kilkadziesiąt to substancje rakotwórcze. Dym z papierosów jest bardzo szkodliwy dla układu sercowo-naczyniowego, oddechowego i dla układu nerwowego. Jednak niekorzystnie wpływa jeszcze na wiele innych organów. Nie każdy bowiem wie, że jego toksyczne działanie wpływa negatywnie również na pęcherz moczowy, czy trzustkę. Jakie szkodliwe substancje znajdziemy w dymie z papierosów? To między innymi metanol i butan, benzopiren, formaldehyd, aceton i wiele innych. Jak widać nie ma wśród tych substancji nic, co byłoby chociażby w minimalnym stopniu korzystne dla zdrowia człowieka. Niestety papierosy uzależniają, a uwolnienie się od nałogu jest bardzo ciężkie. Rzucenie papierosów wymaga silnej woli. Można skorzystać z kilku rozwiązań, które mocno pomagają w rzuceniu tego szkodliwego nałogu.

Zamiennik, który pomoże Ci rzucić palenie

Dla osób, które wręcz nie są w stanie rzucić palenia, istnieje świetny zamiennik. To e-papierosy, które nie są dla zdrowia szkodliwe. Elektroniczny papieros napełniany jest specjalnymi liquidami, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia. E-liquidy to specjalnie przygotowane płyny dostępne w wielu smakach. Kupuje się je w niewielkich buteleczkach. E-papieros wystarczy napełnić dowolnym smakiem płynu i jest gotowy do użytkowania. Każdy kto boryka się z nałogiem papierosowym, może więc zamienić tradycyjne papierosy na te elektroniczne, które nie szkodzą zdrowiu. Więc jeżeli w żaden sposób nie potrafisz rzucić nałogu, zamień szkodliwego papierosa na tego elektronicznego. Do napełniania e-papierosów można też stosować premixy. Są to również płyny o wielu smakach i aromatach, jednak bardziej skoncentrowane niż liquidy. Trzeba je rozcieńczyć nikotyną. Chcąc rzucić palenie warto stosować zasadę zmniejszania proporcji nikotyny, aż do minimalnych wartości lub do samego smakowego liquidu. E-papierosy to najlepsza alternatywa dla osób, które nie radzą sobie z rzuceniem palenia.

Kupuj najlepszej jakości liquidy

Kiedy już zdecydujesz się na zdrowsze rozwiązanie, czyli e-papierosy, pamiętaj o bardzo istotnej kwestii – liquidy i premixy kupuj tylko w sprawdzonym miejscu, gdzie będziesz mieć pewność, że otrzymasz produkty najlepszej jakości. Tutaj warto sprawdzić ofertę sklepu Dym.pl. To szeroki wybór liquidów, które wyprodukowane zostały z najlepszej jakości składników i zgodnie ze wszystkimi standardami. Wybierając asortyment z tej oferty masz więc pewność, że kupujesz liquidy w stu procentach bezpieczne. Zmagania z nałogiem tytoniowym to wyzwanie. Jednak dzięki takim właśnie rozwiązaniom jak elektroniczne papierosy, rzucenie szkodliwego nałogu jest możliwe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE