Reklama

Jak zdać maturę z języka angielskiego na 100%?

Opublikowano:
Autor:

Jak zdać maturę z języka angielskiego na 100%? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera 100% to liczba jaką każdy z maturzystów chce zobaczyć na swoim świadectwie maturalnym. Jak jednak zdać maturę z języka angielskiego na tyle procent? Co trzeba umieć?

Zacznijmy jednak od kwestii technicznych – matura z języka obcego nowożytnego jest obowiązkowa. Nie musi być to jednak angielski. Jednak to właśnie nim się dziś zajmiemy.

Wybierz swój poziom

Jaką maturę z języka angielskiego chcesz napisać? Poziom podstawowy czy poziom rozszerzony? Tylko dlatego, że inni wybrali poziom rozszerzony nie oznacza, że ty również musisz. Związane jest to z wybranym przez ciebie kierunkiem studiów. Wymagania dla każdego kierunku studiów są zawsze opublikowane na stronie uczelni. Dlatego zanim postanowisz zdać maturę z angielskiego na poziomie podstawowym, sprawdź czy nie potrzebujesz wyniku z matury rozszerzonej. Nie jest to jednak wymaganie każdego kierunku, a jeśli twój wymarzony do nich należy to może nie ma sensu by dokładać sobie stresu. Pamiętaj jednak, że wybór zawsze należy do ciebie!

Poznaj wymagania

Co umieć na maturę z angielskiego? To pytanie na pewno zadaje sobie tysiące maturzystów! I niestety, ale odpowiedź nie jest ani prosta, ani krótka. Wpisując odpowiednie zapytanie do przeglądarki internetowej sprawdź:

  • Zakres środków językowych
  • Zakres słownictwa
  • Zakres gramatyki
i wszystkie inne wymagania opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wytyczne. Wszystko to znajdzie na ich stronie rządowej.

Łatwiej zdać maturę z angielskiego, gdy wiesz co musisz umieć, tak więc nie zapomnij o tym kroku!

Poznaj także wymagania uniwersytetu lub uczelni, na którą chcesz się dostać. To także powinna być baza Twoich działań i przygotowań.

Zaplanuj naukę i powtórki

Nie ważne czy chcesz pisać maturę na poziomie podstawowym, czy rozszerzonym – przygotowania do matury z angielskiego musisz zaplanować. Bez odpowiednich planów Twój plan na 100% może się nie powieść.

Znając wymagania zaplanuj, kiedy i w jakiej kolejności będziesz powtarzać dane partie materiału. Nie muszą być to dokładne dni i godziny – raczej planuj na dany tydzień lub miesiąc.

Najważniejsze – nie odkładaj powtórek! Potem możesz nie mieć czasu nadgonić bieżących lekcji w szkole oraz powtórek.

Jeśli jednak nie jest Ci łatwo trzymać się planów i zmuszać do nauki to pomyśl o dodatkowych możliwościach. Aplikacje do nauki nie są tutaj idealnym wyjściem.

Potrzebujesz raczej osoby, która będzie trzymać Cię w ryzach może być to prywatny korepetytor lub korepetytor z platformy oferującej nauczycieli Preply.

Jeśli masz możliwość dodatkowych zajęć z angielskiego to stres z odpowiednim zaplanowanie powtórek i nauki przejdzie na Twojego nauczyciela. Ceny takich lekcji mogą być wysokie, ale zajrzyj na platformę Preply, gdzie ceny zaczynają się od 10 zł!

Rady na ostatnie dni

Podczas gdy inni ostatnie dni spędzają na ponownych, nerwowych powtórkach – Ty odpocznij. Brzmi to jak słaby pomysł, ale jeśli zrealizowałeś swój plan powtórek to nie masz się o co obawiać. Wbrew powszechnemu przekonaniu powtórki na ostatnią chwilę robią więcej złego niż dobrego. Mogą one sprawić, że powtarzany wcześniej przez ciebie materiał będzie zapomniany lub wymiesza się z innymi rzeczami.

Ostatnie dni to powinien być wypoczynek, relaks i odpowiednia higiena snu. By zapewnić sobie idealny start najlepiej tydzień przed maturą:

  • spróbuj zasypiać wcześniej.
  • odłóż książki i zrelaksuj się.
  • dobrze się odżywiaj.
  • nie stresuj się.
Wiemy, że ostatni punkt jest prawie niemożliwy do zrealizowania, ale warto chociaż spróbować.

Wszystkim wam życzymy jak najlepszych wyników oraz bezstresowego podejścia do matury. Matura z języka angielskiego to dopiero początek. Nadchodzące studia, późniejsza praca - miejcie to na uwadze, a zdacie sobie sprawę, że matura wcale nie jest taka straszna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE