Reklama

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas zagranicznego wyjazdu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas zagranicznego wyjazdu - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Zamierzasz wyjechać za granicę? Podróżowanie za granicę może być dość stresujące. Znając wskazówki dotyczące podróży międzynarodowych, możesz cieszyć się wakacjami za granicą i wszystkimi wyjątkowymi doświadczeniami, które się z nimi wiążą.

Niezależnie, czy wybierasz się za granicę po raz pierwszy, czy jesteś doświadczonym globtroterem, mamy dla Ciebie kilka rad.

Skontaktuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy wymagane lub zalecane są jakieś szczepienia

Ta wskazówka jest szczególnie ważna w przypadku wyjazdów do Azji lub Afryki, gdzie zdaniem ekspertów medycznych istnieje podwyższone ryzyko zdrowotne. Oprócz kontaktu z lekarzem, cennym źródłem informacji są także rządowe strony internetowe. Źródła rządowe są ważne, ponieważ są regularnie aktualizowane, a warunki zdrowotne w danym miejscu mogą się nagle zmienić. Inne ciekawe porady przeczytasz na www.ogloszenia24m.pl Jest to szczególnie ważne w okresie COVID, gdy wiele krajów i miast wprowadziło przepisy i ograniczenia.

Upewnij się, że paszport nie wygaśnie w ciągu 6 miesięcy przed wyjazdem

Jest to jedna z najważniejszych wskazówek na Twojej liście kontrolnej dotyczącej podróży zagranicznych. Większość krajów nie zezwala na wjazd turystom, jeśli ich paszport nie straci ważności co najmniej 6 miesięcy po ostatecznej dacie podróży. Jeśli do wygaśnięcia paszportu pozostało mniej niż 6 miesięcy, należy go jak najszybciej odnowić. W przeciwnym razie nie będzie można podróżować za granicę. Nie czekaj do ostatniej chwili - sprawdź datę ważności swojego paszportu już teraz!

Masz ważny paszport? Świetnie! Teraz zrób kilka kopii i przynajmniej jedną zabierz ze sobą w podróż. Jest to dobry pomysł na wypadek, gdyby paszport został zgubiony lub skradziony. Zdarza się to częściej, niż myślisz.

Zarejestruj się w ambasadzie swojego kraju

Jest to dobra praktyka, niezależnie od miejsca pobytu, ale szczególnie ważna, jeśli wybierasz się do kraju, który jest znany z przestępczości lub niepokojów politycznych/społecznych. Rejestrując się w ambasadzie kraju docelowego, będziesz mieć kontakt do osoby, która może Ci pomóc w nagłych wypadkach.

Sprawdź, czy kraj, do którego jedziesz, wymaga wizy

Ta wskazówka dotycząca podróży międzynarodowych jest często pomijana (lub odkładana na ostatnią chwilę), ale nie powinna. Oprócz paszportu, niektóre kraje wymagają od odwiedzających uzyskania wizy przed wjazdem. W niektórych krajach, takich jak Turcja czy Oman, wizę można kupić po przylocie na lotnisku. Jednak kraje, w których obowiązują surowe przepisy imigracyjne (np. Chiny), wymagają złożenia wniosku wizowego z dużym wyprzedzeniem. Czasem warto spędzić czas w kraju, zobacz oferty ogródków działkowych jako alternatywę dla zagranicznych wakacji https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/dzialki/ogrodki-dzialkowe/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE