Reklama

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania i domu?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania i domu? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Masz własne mieszkanie, ale wciąż nie zastanawiałeś się nad zakupem polisy, która będzie chroniła mienie ? A może dopiero planujesz nabycie nieruchomości i chcesz wiedzieć, na czym polega ubezpieczenie mieszkania? Dowiedz się jak wybrać ubezpieczenie mieszkania i domu, aby w razie powstania zdarzenia losowego – włamania, awarii, zalania czy pożaru – móc spać spokojnie.

Ubezpieczenie domu – kiedy warto się na nie zdecydować?

Ubezpieczenie mieszkania to produkt ubezpieczeniowy dla osób posiadających nieruchomość. Na wykup polisy można zdecydować się w każdym momencie – w przypadku nowych mieszkań najlepiej to zrobić już z chwilą zakupu. Z kolei w przypadku niektórych banków przy zakupie mieszkania przy pomocy kredytu hipotecznego jest nabycie polisy mieszkaniowej.

Polisa ubezpieczenia mieszkania zapewnia ochronę i wypłatę odszkodowania, gdy dojdzie w nim do szkody spowodowanej różnego rodzaju zdarzeń losowych. Należy do nich zalanie, kradzież z włamaniem, pożar czy przepięcia. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisę dla mieszkań i domów w budowie oraz domków letniskowych.

Ochrona nieruchomości przed wszelkimi zagrożeniami

Decydując się na Polisę mieszkaniową możesz ubezpieczyc swoje mienie d ryzyk wszystkich, czyli tak zwane All Risk, lub od ryzyk nazwanych. Pierwszy wariant zapewnia ochronę przed wszystkimi zdarzeniami losowymi, oprócz tych, które zostały wskazane jako wyłączenia odpowiedzialności. Warto pamiętać, że każda polisa mieszkania ma ograniczenia i nie zabezpieczy Cię na każdą okoliczność. Jednak umożliwi Ci ona szybką likwidację szkód powstałych w domu, w piwnicy, na strychu, a nawet na prywatnym miejscu parkingowym.

Katalog ryzyk, które wchodzą w zakres ochrony, jest różny. Do najpopularniejszych należą takie zdarzenia jak: gradobicie, silny wiatr, pożar, zalanie, osuwanie i trzęsienie się ziemi, zaleganie śniegu, spękania mrozowe, a nawet upadek drzew i masztów. Im więcej ryzyk w polisie, tym lepiej.

Podstawowe ubezpieczenie domu chroni mury oraz elementy stałe. Można rozszerzyć je o tak zwane mienie ruchome, czyli wyposażenie mieszkania i przedmioty znajdujące się na jego obszarze. Należy do nich sprzęt elektroniczny, RTV i AGD, dzieła sztuki, biżuteria, gotówka, meble czy dywany.

Towarzystwa ubezpieczeniowe takie jak np. LINK4 oferują także domowe wsparcie fachowców. W razie awarii będziesz mógł liczyć na pomoc elektryka, ślusarza czy hydraulika, którzy natychmiast zajmą się powstałą usterką.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania i domu?

Cena polisy mieszkaniowej zależy przede wszystkim od zakresu ochrony i wartości nieruchomości. Im droższy dom lub mieszkanie i im więcej ryzyk uwzględnisz, tym wyższą składkę będziesz musiał zapłacić. Oczywiście, na wysokość składki wpływają pośrednio także takie czynniki jak      metraż, rodzaj budownictwa, kondygnacja.

Planujesz zakup polisy mieszkania, a może kończy Ci się ubezpieczenie. Jeśli interesuje Cię korzystna polisa domu i mieszkania, skorzystaj z oferty LINK4. Wejdź na stronę internetową https://www.link4.pl/ubezpieczenie-domu-i-mieszkania i zapoznaj się z ich ofertą. Ubezpieczenie „DOM” możesz nabyć bez wychodzenia z domu przez Internet. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się i pomówić z jednym z agentów współpracujących z LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl. Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE