Reklama

Jak wybrać sprzęt do wiosennych prac ogrodniczych?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać sprzęt do wiosennych prac ogrodniczych? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Wiosna to czas, w którym każdy kto posiada ogródek przypomina sobie o konieczności wykonania prac ogrodniczych. Przejawia się to wzmożonym ruchem w sklepach ogrodniczych. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy kilka podstawowych wskazówek dotyczących wyboru sprzętu ogrodniczego. Dokładniej mówiąc skupiamy się na wyborze kosiarek oraz pił łańcuchowych, gdyż to właśnie te produkty często wydają się dosyć problematyczne do kupienia z perspektywy laika.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę wybierając kosiarkę?

Wybierając kosiarkę trzeba zwrócić uwagę na jej moc. Niektóre kosiarki koszą znacznie żwawiej niż inne. Podstawowy parametr techniczny, który opisuje moc kosiarki to moc silnika podawana w obrotach na minutę. 

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na różne sposoby zasilania kosiarek. Na rynku dostępne są kosiarki zasilane elektrycznie oraz spalinowe.

Poza tym trzeba zwrócić uwagę na kształt – dostępne są typowe kosiarki, które należy pchać niczym wózek. Konkurencyjnym rozwiązaniem są nieco zgrabniejsze podkaszarki. 

Poza tym, alternatywą są nowoczesne roboty koszące (urządzenia, które same jeżdżą po trawniku) oraz kosiarki traktorki, które jak nazwa wskazuje przypominają niewielki traktor, na którym się jeździ, żeby skosić trawę. 

Źródło zdjęcia: bogdanhoda / Shutterstock.com

Oczywiście wybierając kosiarkę poza aspektami technicznymi warto także zwrócić uwagę na gwarancje producenta.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę wybierając piłę łańcuchową?

W przypadku piły łańcuchowej o mocy urządzenia informuje prędkość łańcucha podawana w metrach na sekundę oraz moc silnika podawana w watach. Przykładowa pilarka może mieć prędkość łańcucha na poziomie 12 m/s oraz moc silnika 350 W.  

Poza tym, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj zasilania. Z reguły pilarki są zasilane prądem za pomocą kabla. Jednak niezłą popularnością cieszą się także piły łańcuchowe akumulatorowe. W takim przypadku trzeba zwrócić uwagę na czas pracy na jednym ładowaniu. 

Źródło zdjęcia: Nataliia Melnychuk / Shutterstock.com

Planując zakup sprzętu ogrodniczego trzeba także pamiętać o odpowiednim przechowywaniu takich urządzeń, dlatego przyda się kufer na taki sprzęt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE