Reklama

Jak pracować przy biurku bez bólu pleców?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie parnera

Jak pracować przy biurku bez bólu pleców? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie parnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Wbrew temu co się wydaje i mówi, wielogodzinna praca przy biurku prowadzi do zmęczenia psychiczno-fizycznego. Zastyganie w bezruchu w pozycji siedzącej, gdzie nierzadko aktywność wykazują jedynie ręce, wywołuje liczne dolegliwości, w tym zmęczenie. Mięśnie w górnych partiach pleców i szyi osłabiają się, a barki wraz z klatką piersiową napinają. Oto skuteczny sposób na pracę przy biurku bez bólu pleców.

Reklama

Ergonomiczne stanowisko pracy

Tworząc ergonomiczne stanowisko pracy, należy wykorzystać przede wszystkim Umstahl biurko elektryczne. Mebel ten umożliwia błyskawiczną zmianę pozycji z siedzącej na stojącą i odwrotnie. Regulacja wysokości w nowoczesnych biurkach odbywa się przy użyciu niezawodnego i niezwykle cichego mechanizmu, który posiada funkcję zapamiętywania 4 pozycji. Ogromną zaletą mebla jest to, że jego blat jest podnoszony i opuszczany bardzo powoli i płynnie. Mechanizm nie zacina się, ani nie szarpie. Dzięki temu chcąc skorzystać z tej funkcji, nie trzeba zdejmować rzeczy znajdujących się na biurku, w tym kawy, wody itd. Takie biurko dostosowuje się też do indywidualnych potrzeb pracownika. W związku z tym jeden mebel może służyć wielu pracownikom np. w przypadku pracy zmianowej.

Ergonomiczne miejsce pracy to nie tylko biurko, ale i wygodne krzesło biurowe firmy Elzap. To również inne elementy wyposażenia, które tworzą wygodny i funkcjonalny zestaw, wpływający na jakość i komfort pracy. Uzupełnieniem biurka jest ramię na monitor, które umożliwia regulację ekranu pod dowolnym kątem, czy kontenerek pod biurko - https://umstahl.pl/metalowy-kontenerek-pod-biurko-zm-fk100,id908.html

Jeśli biurko będzie używane w pozycji siedzącej lub zmiennej (siedzącej i stojącej), to trzeba obowiązkowo zaopatrzyć się również w krzesło biurowe. W ofercie Umstahl wybór krzeseł biurowych jest ogromny. Wśród nich można znaleźć niejeden atrakcyjny model wyróżniający się nowoczesnym designem i zaawansowanym technologicznie mechanizmem, na miano wyrożnionych zasługują modele Shine, Kivi, Ergoshape oraz Deeo.

Po co ta regulacja?

Kupując solidne i przede wszystkim wygodne krzesło czy nawet fotel biurowy z regulacją wysokości, wydaje się, że zakup biurka z tą samą funkcją nie ma już najmniejszego sensu. Trzeba pamiętać, że im wyżej ustawione jest siedzisko, tym trudniej jest zachować prosty kąt w zgięciu pod kolanami, przy jednoczesnym ustawieniu całych stóp na podłożu. Zbyt mocne podnoszenie siedziska niekorzystnie wpływa na postawę. Stąd pomysł na biurko podnoszone, które można dopasować do potrzeb użytkownika o dowolnym wzroście.

Biurko z regulacją wysokości powstało po to, aby móc wstawać na 5-15 minut i po chwili usiąść na 30-45 minut. Taka zmiana postawy ma korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu, ale w głównej mierze na plecy, kręgosłup, łopatki i szyję, na pracę serca oraz ukrwienie ciała i mózgu. Przekłada się to również na produktywność.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE