Reklama

Inwestycje dla początkujących - co warto wiedzieć?

Opublikowano: 19 kwietnia 2021 07:30
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Inwestycje dla początkujących - co warto wiedzieć?  - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Czy inwestowanie zarezerwowane jest jedynie dla bogaczy? Oczywiście, że nie! Inwestować może właściwie każdy. Od czego jednak warto zacząć swą przygodę z rozmnażaniem środków finansowych? Jak inwestować z głową?

Reklama

Umiejętne inwestowanie pieniędzy pozwala na ich skuteczne rozmnożenie. Może więc czas ulokować je tak, by dla nas zarabiały? Ale jak to zrobić? Takie pytanie zadają sobie chyba wszystkie osoby, które chciałyby zacząć inwestować. Na pozór wydaje się to rzeczywiście bardzo trudne. Inwestycja na giełdzie kojarzy się nam z głównie z amerykańskimi filmami o maklerach na Wall Street, z milionerami, z finansistami mającymi wiedzę na ten temat w małym palcu. Jednak w praktyce w większości przypadków wcale to tak nie wygląda. Inwestować może właściwie każdy. Dotyczy to nawet osób, które dysponują niewielkim kapitałem. Pamiętajmy jednak, że zawsze wiąże się to z ryzykiem, dlatego też szczególnie na początku, powinniśmy inwestować nasze oszczędności w sposób rozsądny. Jak działa lokata z inwestowaniem? Jakie fundusze inwestycyjne wybrać?

Jak zacząć inwestować? 

Początki w inwestowaniu nie są trudne, lecz pełne dylematów. Musimy bowiem rozważyć wiele opcji, nim zaczniemy realnie działać. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, w jaki sposób będziemy działać. Czy chcemy robić to samodzielnie? A może raczej wolelibyśmy skorzystać ze wsparcia ekspertów i gotowych. Osoby początkujące przeważnie decydują się na tę drugą opcję, ponieważ nie wymaga od nas niemal żadnego przygotowania i wiedzy. Wystarczy wybrać odpowiednie fundusze inwestycyjne, a reszta dzieje się właściwie sama. 

Drugą możliwością jest oczywiście działanie na własną rękę. Inwestycja na giełdzie poprzez zakup akcji i obligacji przy odpowiedniej wiedzy oraz wykorzystaniu przemyślanej strategii może przynieść naprawdę ogromne korzyści finansowe. Jest to sposób, który daje nam niemal całkowitą swobodę działania. Co jest więc lepsze dla osoby początkującej, fundusze inwestycyjne, czy samodzielne działanie? Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ jest to kwestia indywidualna. 

Rachunek inwestycyjny — jak wybrać najlepszy? 

Jeśli interesuje nas inwestycja na giełdzie, pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, jest założenie rachunku maklerskiego w banku. To absolutnie niezbędne do prowadzenia jakichkolwiek działań związanych z handlem akcjami. Konto maklerskie służy bowiem do przechowywania oraz obracania wszelkimi instrumentami finansowymi, takimi jak na przykład papiery wartościowe. 

Wybór rachunków maklerskich jest obecnie bardzo duży. Dlatego też, jeśli chcemy znaleźć najlepsze konto dla siebie, koniecznie zajrzyjmy do aktualnego rankingu ofert na https://www.czerwona-skarbonka.pl/ranking-kont-maklerskich-najlepsze-rachunki-brokerskie/. Dzięki temu dowiemy się, które z nich zapewnią nam rzeczywiście najlepsze warunki umowy oraz łatwy i przejrzysty sposób prowadzenia rachunku. 

Lokata strukturyzowana — czy to dobry sposób na inwestycję? 

Jeśli czujemy, że inwestycja na giełdzie nie jest dla nas, jedną z ciekawych opcji może okazać się umieszczenie pieniędzy na lokacie strukturyzowanej. Nie jest to jednak zwykłe lokowanie środków. To lokata z inwestowaniem, która pozwala na jednoczesną ochronę kapitału oraz zysk. Więcej na temat schematu działania tej usługi dowiemy się na https://www.czerwona-skarbonka.pl/lokata-strukturyzowana-jak-dziala-czy-warto-zalozyc/

Lokata z inwestowaniem ma zarówno zalety, jak i wady. Bardzo dużym atutem tego rozwiązania jest możliwość wysokiego zysku, przy jednoczesnej ochronie kapitału. Jednak ochrona ta nie jest pełna, przez co i tak istnieje możliwość straty. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE