Reklama

InPost Szybkie Nadania

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: materiał partnera

InPost Szybkie Nadania - Zdjęcie główne

foto materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Jaki jest najwygodniejszy sposób nadania przesyłki? No cóż, vox populi, vox dei, a jak wskazują badania Kantar Polska, lud polski w przeważającej większości uważa, że najwygodniejszy sposób to wysyłka paczek z PaczkomatuⓇ. Korzystając z usług sprawdzonych przewoźników masz pewność, że możesz zaufać kurierowi, a twoje paczki szybko i sprawnie dotrą do odbiorcy.

Reklama

Nadaj paczkę kurierem lub do PaczkomatuⓇ - korzystaj z usług Szybkie Nadania online lub w aplikacji!

Nadaj przesyłkę w aplikacji

Nadaj paczkę kurierem w aplikacji: jeżeli robisz zakupy online korzystając z opcji doręczenia przesyłki do PaczkomatuⓇ, to najprawdopodobniej masz już telefon wyposażony w aplikację InPost Mobile. A jest wielce prawdopodobne, że tak robisz, bo PaczkomatyⓇ są obecnie sposobem przesyłki paczki z zamówieniem ze sklepu internetowego, z którego najchętniej korzystają klienci e-commerce, na co wskazują zarówno wspomniane badania Kantar, jak i report Gemius o e-commerce w Polsce za 2021 rok. Za pomocą tej samej aplikacji możesz też nadać paczki z PaczkomatuⓇ, zarówno w ramach usługi Szybkie Zwroty, jak i Szybkie Nadania. A jeśli nie masz aplikacji, to jej pobranie zajmie tylko chwilę, a nadanie paczki nie jest jedynym na co pozwala.

Wybierz przycisk "nadaj paczkę" u dołu ekranu głównego i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Najpierw wybierz opcje wysyłki: nadawaj przesyłki w trzech gabarytach na adres domowy lub do PaczkomatuⓇ. Dostępne wymiary paczek różnią się tylko wysokością (odpowiednio 8 cm, 19 cm i 41 cm), bez względu na wagę paczki (która zawsze wynosi maksymalnie 25kg), i odpowiadają różnym rozmiarom skrytek PaczkomatówⓇ. Cena przesyłki zależy od jej gabarytu oraz od tego czy kurier dostarczy ją do PaczkomatuⓇ, czy pod wskazany adres. Na tym ekranie znajdziesz też link do poradnika jak nadawać paczki. Wybierz opcje wysyłki i naciśnij przycisk "Dalej". Wypełnij formularz z danymi odbiorcy na kolejnym ekranie. To jakie informacje musisz podać zależy od formy przesyłki. W przypadku Paczkomatu wystarczy nazwa (imię i nazwisko), telefon i adres e-mail odbiorcy. Będziesz też musiał wybrać PaczkomatⓇ lub punkt obsługi korzystając z mapy lub wyszukiwarki. Jeżeli natomiast paczka ma być dostarczona do rąk własnych, to musisz podać dokładne dane adresowe odbiorcy. Dodatkowa opcja dostępna na tym ekranie, to pobranie danych odbiorcy z książki adresowej w telefonie. Na kolejnym ekranie wybierz metodę płatności za przesyłkę i wpisz dane nadawcy (czyli swoje). Wystarczy imię i nazwisko oraz adres e-mail, bo twój numer telefonu jest przypisany do konta użytkownika w aplikacji. Tu możesz też poprosić o wystawienie faktury VAT za usługę. Z dostarczenie przesyłek możesz zapłacić BLIKiem, przez Google Pay, szybkim przelewem online, lub kartą płatniczą. Na koniec zaakceptuj regulamin i nadaj paczkę w dowolnym z szesnastu tysięcy PaczkomatówⓇ na terenie całej Polski (w samym Jarocinie jest ich do wyboru 26). Zanieś paczkę do PaczkomatuⓇ i zeskanuj kod QR z jej opisu w terminalu urządzenia. Włóż paczkę do skrytki, która się otworzy i zamknij drzwiczki. Gotowe, paczka nadana.

Nadanie paczki online

Nadaj paczkę kurierem online: jeżeli zechcesz, możesz też nadawać przesyłki wygodnie online, do czego służy usługa Szybkie Nadania InPost. Działa ona bardzo podobnie jak w aplikacji, a może nawet jest nieco prostsza, bo cała mieści się na jednej stronie internetowej. Nie będzie ci też potrzebne konto w systemie InPost. Pamiętaj jednak, że będziesz musiał(a) wydrukować etykietę nadawczą i nakleić ją na karton. Na stronie znajdziesz prosty formularz, z opcjami takimi jak w aplikacji. Tu również dostępne jest doręczenie pod wskazany adres i przesyłka do PaczkomatuⓇ oraz te same trzy wymiary przesyłek (również bez względu na jej wagę) i te same opcje płatności za doręczenie przesyłki. W formularzu wprowadzisz też te same dane nadawcy i odbiorcy: nazwę, telefon, e-mail oraz adres doręczenia lub PaczkomatⓇ, do którego kurier ma dostarczyć przesyłkę. Z prawej strony ekranu cały czas widoczne jest okienko, w którym podsumowane są wszystkie dane. Po zatwierdzeniu formularza i opłaceniu przesyłki otrzymasz etykietę nadawczą w formacie .pdf. Wydrukuj ją i naklej na paczkę, a następnie udaj się do dowolnego Paczkomatu i zeskanuj w nim kod z etykiety. Włóż paczkę do skrytki, która się otworzy i zamknij drzwiczki. Gotowe, przesyłka nadana.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE