Reklama

Idealne esspresso ? Jak użyć prawidłowo ekspresu do kawy

Opublikowano:
Autor:

Idealne esspresso ? Jak użyć prawidłowo ekspresu do kawy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Istnieje kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci zaparzyć kawę w stylu kawiarnianym w domu. Dzielimy się kilkoma wskazówkami i pomysłami, które pomogą ci zaparzyć najlepszą kawę w domu.

Dlaczego warto wybrać kapsułki ?

Kapsułki lub kapsułki z kawą to saszetki z gotową do użycia kawą, które możesz natychmiast wykorzystać do zaparzenia kawy, jeśli brakuje Ci czasu. Są to produkty jednorazowego użytku, dzięki czemu zachowują swój aromat, smak i intensywność. Każda kapsułka zawiera świeżo paloną kawę mieloną, wypaloną i zmieszaną do perfekcji przez doświadczonych blenderów. Kapsułki są szczelnie zamknięte, co zapewnia idealną ekstrakcję i eliminuje konieczność posiadania umiejętności na poziomie baristy, aby zaparzyć kawę godną kawiarni. esomed.pl/yerba-mate-wlasciwosci-odchudzajace/

Wskazówki dotyczące używania kapsułek w domu

1. Umieść dwie gałki lodów waniliowych w szklance i zalej je gorącym espresso. To roztopione włoskie affogato natychmiast stanie się Twoim nowym ulubionym.

2. Do wysokiej szklanki wlej spienione mleko, a następnie zalej je espresso. W ten sposób stworzysz piękne warstwy kawy i mleka w swoim napoju.

3. Ugryź kawałek czekolady tuż przed wypiciem filiżanki espresso. Pomoże to złagodzić gorzki smak i pozwoli ci doświadczyć espresso w jego prawdziwej postaci, bez potrzeby stosowania jakichkolwiek słodzików.

4. Zawsze używaj filtrowanej wody, ponieważ oprócz jakości fusów po kawie, drugim ważnym elementem wpływającym na smak espresso jest woda.

5. Przed pierwszą filiżanką w ciągu dnia przepuść wodę przez swój ekspres kapsułkowy, aby rozgrzać urządzenie i upewnić się, że resztki fusów zostały usunięte.

Zwiększ trwałość ekspresu

Regularnie wyjmuj i myj wszystkie zdejmowane części: Każdy ekspres do kawy ma wyjmowane części, takie jak tacka ociekowa i pojemnik na puste kapsułki. Po każdym użyciu musisz je umyć wodą z mydłem, aby usunąć resztki kawy. Przed ponownym złożeniem, osusz je całkowicie miękką ściereczką. Ponadto po każdym użyciu wyczyść kawę lub wodę, która rozlała się na urządzenie lub wokół niego. Nawet zbiornik na wodę musi być codziennie opróżniany i napełniany świeżą wodą.

Przepłucz urządzenie wodą przed pierwszą filiżanką: Dobrym zwyczajem jest przepłukiwanie ekspresu przed pierwszą filiżanką w ciągu dnia. Można to zrobić, puszczając wodę po naciśnięciu przycisku zaparzania bez wkładania kapsułki (pamiętaj jednak o napełnieniu zbiornika wodą). W ten sposób usuniesz pozostałości kawy z poprzedniego użycia, a także rozgrzejesz urządzenie.

Używaj tylko kompatybilnych kapsułek z kawą: Nie eksperymentuj z różnymi rodzajami kapsułek, bo może to uszkodzić ekspres. Używaj kapsułek kompatybilnych z Twoim ekspresem do kawy esomed.pl

Nie pozostawiaj kapsułki w środku po zaparzeniu kawy, zawsze ją wyrzucaj: Czasami w pośpiechu zapominamy o wyrzuceniu kapsułki z kawą do pojemnika po zaparzeniu. Jeśli pozostanie ona zbyt długo, wysuszona kawa może utknąć w igle, która wstrzykuje wodę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE