Reklama

Czy naprawa telefonu w tych czasach jest możliwa?

Opublikowano: pon, 21 mar 2022 10:32
Autor: | Zdjęcie: materiał partnera

Czy naprawa telefonu w tych czasach jest możliwa? - Zdjęcie główne

foto materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Telefon przeżył prawdziwą ewolucje na przestrzeni lat i z biegiem czasu możemy go nazywać dość potężnym urządzeniem. Posiada on ogromną ilość funkcji oraz narzędzi, dzięki czemu wykorzystujemy go nie tylko do komunikacji, ale również do rozrywki, do poszerzania wiedzy, czy także do pracy. Oznacza to jednak, że dzięki swojej zaawansowanej budowie, która przepełniona jest różnego rodzaju elektroniką, urządzenie to bywa dość wrażliwe i awaryjne. Śmiało możemy przyznać, że nowoczesne telefony szybciej ulegają procesowi eksploatacji i narażone są na większą ilość uszkodzeń. Zazwyczaj w przypadku usterki zdecydujemy się po prostu na zakup nowego urządzenia, nie biorąc nawet pod uwagę możliwości naprawy naszego dotychczasowego.

Reklama

Wiele osób wychodzi z założenia, naprawa telefonu bywa zupełnie nieopłacalna, a serwis telefonu, który mielibyśmy odwiedzić, nie ma nam nic do zaoferowania. Jak jest naprawdę? Czy warto oddać telefon do naprawy w przypadku jego uszkodzenia? W dzisiejszych czasach jest to jeszcze w ogóle opłacalne? Zastanówmy się nad tym w dalszej części naszego tekstu.

Kupić nowy czy naprawiać?

Przede wszystkim musimy sobie uświadomić to, że nowoczesne urządzenia są celowo poddawane procesowi postarzania. Wystarczy przyjrzeć się aktualnemu marketingowi, który w sposób niewyobrażalny napędza konsumpcjonizm, zachęcając do coraz to nowszych zakupów. Ponadto producenci oferują nam urządzenia ciągle udoskonalane, delikatnie je modyfikując, ale jednocześnie zachęcając do ich zakupu. Dlatego musimy zdawać sobie sprawę z tego, że urządzenia, które pamiętamy z dzieciństwa, były zdecydowanie bardziej solidne. Zapewne każdy z nas pamięta nieśmiertelną suszarkę u babci, telewizor czy odkurzacz, które działały bez zarzutu i jeżeli mielibyśmy dostęp do nich, z pewnością udałoby się je ponownie uruchomić. Niegdysiejsze urządzenia towarzyszyły nam przez całe pokolenia i sprawowały się doskonale, bez żadnych awarii. Aktualnie sprawa wygląda zupełnie inaczej. Urządzenia psują się bardzo często tuż po zakończeniu okresu gwarancyjnego lub jeszcze w trakcie jego trwania. Jednak producent warunki gwarancji konstruuje w ten sposób, że albo jesteśmy zmuszeni zapłacić sporą sumę za naprawę, albo nie opłaca się ona zupełnie. Dlatego też bardzo często decydujemy się po prostu na zakup nowego urządzenia elektronicznego, bez względu na to czy jest to telefon, drobne AGD sprzęt RTV i tak dalej. Wychodzimy z założenia, że naprawa telefonu jest po prostu nieopłacalna, a serwis telefonu to przeżytek. Jednak z naszej strony staramy się uświadamiać naszych klientów, że naprawa telefonu, czy jakiegokolwiek innego urządzenia elektrycznego, z którym się do nas zgłaszają, to doskonały pomysł. Oczywiście istotne jest to, jaki będzie koszt naprawy, ale zawsze oferujemy bezpłatną diagnozę i klient może się zastanowić, czy decyduje się na naprawę urządzenia, czy też postanowi zakupić nowe. Istotne jest to, że z naszej strony diagnoza wykonywana jest całkowicie za darmo, co oznacza, że potencjalny klient może zrezygnować ze korzystania z naszych usług bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

Serwis telefonu i naprawa telefonu, czyli czynności, w które warto inwestować

Naprawa telefonu i serwis telefonu to rzeczy, do których powinniśmy się przekonać. Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, by uświadomić klientów o tym, że nie warto generować nowych elektrośmieci, a naprawa telefonu to doskonały pomysł, który może wyeliminować różnego rodzaju usterki, a nawet usunąć problemy powstały nad etapie produkcji. Nasi fachowcy serwis telefonu prowadzą w ten sposób, aby urządzenie dostało nowe życie bez względu na swój wiek.

Kiedy naprawa telefonu się opłaca?

Nowoczesne smartfony to delikatne urządzenia, dlatego pozostają narażone na wiele niebezpieczeństw. Jednak w zależności od rodzaju oraz skali usterki, a także marki oraz modelu telefonu, opłacalność naprawy bywa dyskusyjna. Wymiana wyświetlacza w telefonie z wyższej półki, czyli tego droższego, który może nam posłużyć jeszcze kilka lat, jest rozsądnym podejściem. W stosunku do tego, co musielibyśmy zapłacić za nowe urządzenie takiej klasy, koszt wymiany na przykład wyświetlacza nie jest wygórowany, a zapewnia nam to, że telefon wraca do stanu sprzed wypadku. To samo dotyczy się wymiany baterii, naprawy mikrofonu, gniazda ładowania czy głośnika.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE