Reklama

Cięcie laserem - na czym polega i gdzie się przydaje?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie parnera

Cięcie laserem - na czym polega i gdzie się przydaje? - Zdjęcie główne

cięcie laserem | foto zdjęcie parnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Cięcie laserem jest niezwykle popularnym procesem, który polega na rozdzieleniu termicznym. Wiązka laserowa, która przybiera odpowiednie temperatury, nagrzewa wybraną powierzchnie materiału, aż te stopnieje lub odparuje. Cięcie laserowe, rozpoczyna się w momencie, gdy wiązka lasera wtopi się w materiał w określonym punkcie. Wycinanie laserem sprawia, że następuje przerwanie ciągłości danego materiału.

Na czym polega cięcie laserem?

Wycinanie laserowe to coraz bardziej powszechna forma obróbki metalu, niezależnie od branży. Tę metodę, chętnie wykorzystuje się w przypadku cięcia części samochodowych i na innych halach produkcyjnych. Laserowe cięcie blach umożliwia tworzenie bardzo precyzyjnych ozdób i wzorów. Cięcie blach za pomocą lasera, używa się więc wszędzie tam, gdzie niezbędna jest duża dokładność i precyzja.

Wycinanie laserowe możliwe jest, dzięki osiągnięciu wysokiej temperatury, która skupiona jest w niepozornej wiązce lasera. Pod wpływem przekazania niesamowitej energii na blachę, dochodzi do przerwania jej ciągłości, w wytyczonym miejscu.

Wycinanie laserowe poleca się szczególnie podczas obróbki blach aluminiowych do 10 mm, stali nierdzewnych do 15 mm i czarnych do grubości 25 mm. Cięcie laserowe jest jedną z najbardziej precyzyjnych metod, spośród innych dostępnych na rynku. Za pomocą lasera, można tworzyć dowolne wzory, kształty i rozmiary blach oraz innych materiałów.

Zlecenia na cięcie laserem

Do precyzyjnego, laserowego wycinania nie potrzebujemy specjalistycznych, nierzadko bardzo drogich maszyn. Możemy bez problemu zlecić to profesjonalistom, z długoletnim doświadczeniem w obróbce przy użyciu lasera. To np. Fabryka 4x4, która pracuje na sprzęcie najnowszej generacji. Zlecając taką usługę mamy gwarancje udanej obróbki oraz pewność wysokiej jakości pracy. Na stronie firmy, możemy skontaktować się ze specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie nurtujące nas pytania.

Cięcie laserem zasada działania

Wycinanie laserem jest procesem, który jest niezbędny wszędzie tam, gdzie potrzebna jest precyzja co do milimetra. Cięcie laserowe umożliwia jednak obróbkę nawet grubszych konstrukcji, jeżeli mamy do dyspozycji odpowiednią maszynę.

Dokładność cięcia laserem – gdzie się przydaje?

Wycinanie laserowe znajdzie swoje zastosowanie w przypadku niemal każdego materiału. Istnieje bardzo wąskie grono surowców, których nie można obrabiać za pomocą lasera. Jednak większość z nich pozwala na ingerencje tą metodą. Oprócz wspomnianych wcześniej stali nierdzewnej czarnej oraz aluminium, cięcie laserem wykazuje dużą skuteczność w obróbce takich tworzyw jak drewno. Cięcie laserowe umożliwia tworzenie na nim niesamowitych i precyzyjnych wzorów w bardzo krótkim czasie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE