Reklama

Appkomat, nowy model automatu Paczkomat®Appkomat, nowy model automatu Paczkomat®

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: freepik.com

Appkomat, nowy model automatu Paczkomat®Appkomat, nowy model automatu Paczkomat® - Zdjęcie główne

foto freepik.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Paczkomat® to dobrze znane urządzenie, z którego codziennie korzystają ludzie w całej Polsce. Firma InPost postawiła na odświeżenie ich formuły, tworząc Appkomat – taki sam automat, którego panel sterujący każdy może mieć w swoim telefonie.

Appkomat – jeszcze bardziej ekologiczne rozwiązanie

Nowe modele automatów Paczkomat pojawiają się w kolejnych miastach w Polsce, budząc zainteresowanie przechodniów. Czym wyróżniają się urządzenia Appkomat? Automaty zostały pozbawione panelu dotykowego, co ogranicza zużycie energii przez urządzenie. Z tego względu są obsługiwane wyłącznie za pośrednictwem aplikacji InPost Mobile. Dzięki niej można odebrać paczkę, ale także nadać i zwrócić, co wcześniej było możliwe na stronie https://inpost.pl/wysylam.

Wszystkie operacje można wykonywać tak samo, jak przy tradycyjnym automacie Paczkomat – różnica polega na tym, że ekran, który dotychczas znajdował się przy urządzeniu, każdy klient ma teraz w swoim telefonie. Panel nawigacyjny znajduje się w aplikacji, co ułatwia komfortowe używanie skrytek.

Jak obsługiwać urządzenie Appkomat?

Obsługa automatów Appkomat to niezwykle prosty i intuicyjny proces, który niewiele różni się od urządzeń Paczkomat. Do wykonania każdej akcji niezbędna jest aplikacja InPost Mobile, którą można pobrać w sklepie Play, AppStore oraz AppGallery. Panel programu jest czytelny i intuicyjny, dolny pasek głównego menu pozwala wybrać jaką operację chce się wykonać z paczką. Ikony „Odbierz”, „Nadaj”, „Zwróć” przekierowują do odpowiedniego procesu i pozwalają na wykonanie całej procedury krok po kroku, bez obawy o pomyłkę.

Otwarcie skrytki, aby włożyć paczkę lub opróżnić jej zawartość odbywa się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zeskanowanie kodu QR, co odblokuje konkretny schowek. Druga opcja to skorzystanie z opcji „Otwórz skrytkę zdalnie”. Przycisk w aplikacji umożliwia bezdotykową obsługę automatu Paczkomat, a także brak konieczności podchodzenia do skanera, co przyspiesza odbiór i nadanie taniej paczki. Przed zdalnym otwarciem zawsze warto się upewnić, przed jakim automatem się stoi, szczególnie jeśli kilka z urządzeń znajduje się w niedalekim sąsiedztwie.

Korzyści dla środowiska i nie tylko

Appkomat to oszczędność prądu, mniej skomplikowany proces, a co za tym idzie, większa oszczędność energii i komponentów, z myślą o środowisku. To jednak nie wszystko, co można zyskać, korzystając z nowych automatów. Możliwość otwierania skrytek za pomocą przycisku w aplikacji pozwala zaoszczędzić czas spędzony przy urządzeniu, a także na odbieranie paczek przez kilka osób naraz. Dzieje się tak, ponieważ otwieranie schowków z poziomu aplikacji dzieje się niezależnie od siebie.

Otwierany zdalnie Appkomat to także większe bezpieczeństwo – bezdotykowa obsługa automatu to wiesza higiena, związana się z ochroną własnego zdrowia, co ma znaczenie na co dzień, jak i w sytuacjach epidemiologicznych.

Appkomat to urządzenie, które jest kolejnym etapem ułatwiania dostępu do usług kurierskich i przesyłania tanich paczek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy