Reklama

Adwokat Poznań - przygotowanie do sprawy rozwodowej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie parnera

Adwokat Poznań - przygotowanie do sprawy rozwodowej - Zdjęcie główne

foto zdjęcie parnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Rozwód i w następstwie ciągnące się sprawy sądowe mające na celu ustalenie podziału majątku, a w przypadku posiadania potomstwa opieki nad małoletnimi i form zakresu obowiązków jest bardzo stresującym momentem w życiu człowieka, który zmuszony był podjąć taką decyzję. Szukając pomocy, warto skorzystać z usług kancelarii adwokackiej, specjalizującej się z zakresu prawa rodzinnego. Kancelaria adwokacka Poznań z pomocą radców prawnych pomoże przejść przez sprawy rodzinne i nakieruje już podczas przygotowywania pozwu rozwodowego i umożliwi pełne przygotowanie klienta do pierwszych rozpraw.

  • Adwokat Poznań - kancelaria adwokacka
  • Czy warto skorzystać z porad kancelarii adwokackiej

Adwokat Poznań - kancelaria adwokacka

Decydując się na podjęcie kroków prawnych związanych z zakończeniem małżeństwa, warto wcześniej skontaktować się z kancelarią adwokacką, w której otrzymamy porady prawne dotyczące przygotowania się do całego procesu rozwodowego. Kancelaria prawna w pierwszej kolejności podczas przygotowuje klienta do prawidłowego przygotowania pozwu rozwodowego, który jest wstępem do rozpoczęcia działań sądowych. 

Składając przygotowany pozew, należy pamiętać, że nie są to jedyne wymagane przez sąd dokumenty. Niezbędne będzie przygotowanie skróconego odpisu aktu małżeństwa, a w przypadku posiadania przez małżeństwo potomstwa, również skrócone odpisy aktu urodzenia każdego z dzieci w przypadku nieosiągnięcia przez nie 18 roku życia. Dodatkowo niezbędne będą wszelkie dokumenty poświadczające informacje o dochodach, rocznych rozliczeniach oraz zobowiązaniach finansowych, a także udokumentowane dowody rozpadu małżeństwa. Podczas składania wniosku, należy uiścić opłatę sądową w wysokości 600 zł oraz opłatę skarbową w przypadku korzystania z usług adwokata podczas sprawy sądowej. Wszelkie niezbędne informacje można zaczerpnąć również z https://rozwod-i-podzial-majatku.pl/adwokat-poznan-rozwod/.

Czy warto skorzystać z porad kancelarii adwokackiej

Ze względu na specyfikę rozprawy sądowej dotyczącej rozpadu małżeństwa, mającej na celu nie tylko oficjalne potwierdzenie formalnego zakończenia związku, ale także podział majątku wspólnego oraz ustalenie roli rodziców w opiece nad dziećmi pochodzącymi z zakańczanego związku, każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie i nie można ustalić konkretnego, przewidywalnego przebiegu. Radcowie prawni oferują pomoc prawną oraz indywidualne podejście podczas samych rozpraw, mając na celu dobro swojego klienta i osiągnięcie wspólnie wypracowanych założeń bez niepotrzebnych nerwów i emocji, często występujących podczas rozpraw na sali sądowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE