Piłkarki Jaroty po raz drugi zwycięskie wiosną

Autor: | Zdjęcie: Jarota Jarocin

Piłkarki Jaroty po raz drugi zwycięskie wiosną - Zdjęcie główne

Piłkarki Jaroty po raz pierwszy zagrały mecz ligowy na głównej płycie stadionu miejskiego w Jarocinie | foto Jarota Jarocin

Sport Zawodniczki Jaroty Jarocin pewnie wygrały swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej w Jarocinie, pokonując 3:0 debiutantki w rozgrywkach IV ligi kobiet Wełnę Skoki.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej drugiego sezonu ligowego piłkarki Jaroty po raz pierwszy zagrały na płycie głównej stadionu miejskiego w Jarocinie. Debiut okazał się bardzo udany, gdyż podopieczne Mirosława Czajki pewnie pokonały 3:0 zawodniczki Wełny Skoki.

Piłkarki Jaroty bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Już w 4. minucie Kinga Waszak doskonałym prostopadłym podaniem wyprowadziła Zofię Łagodę na pozycję sam na sam z bramkarką Wełny. Zawodniczka Jaroty pewnie umieściła piłkę w siatce i podopieczne Mirosława Czajki szybko objęły prowadzenie.

Potem zawodniczki z Jarocina miały jeszcze wiele okazji do podwyższenia prowadzenia, ale brakowało im w decydujących moementach skuteczności. Groźnie na bramkę rywalek strzelały Angelika Miłoszyk, Natalia Andrzejczak, Alicja Oczkowska, Aleksandra Nawrocka, Zofia Łagoda i Kinga Waszak. Niestety, żaden z tych strzałów nie znalazł drogi do siatki. Dopiero w 40. minucie Kinga Waszak została sfaulowana w polu karnym zespołu ze Skoków i sama skutecznie wykorzystała rzut karny.

W drugiej połowie nadal więcej z gry miała Jarota, zaś Wełna starała się kontratakować. Zespołowi ze Skoków nie udało się jednak pokonać bramkarki Jaroty Eweliny Czajki. Piłkarkom Jaroty długo jednak także brakowało szczęścia lub skuteczności. Dwukrotnie po silnych strzałach Alicji Oczkowskiej piłka odbijała się od poprzeczki bramki rywalek. Z kolei uderzenia Waszak, Miłoszyk i Łagody obroniła bramkarka Wełny. Wreszcie na indywidualną akcję zdecydowała się Natalia Andrzejczakm a jej rajd zakończył się powodzeniem.

- W dzisiejszym meczu zabrakło w naszej drużynie ważnych kreatorek gry w środku pola - Oliwii Krysińskiej i Weroniki Spalonej. Mimo to stwarzaliśmy sobie sporo sytuacji do zdobycia goli. Brakowało jednak skuteczności. Musimy ją poprawić w kolejnym meczu w Gostyniu z Kanią - zaznaczył trener piłkarek Jaroty Mirosław Czajka.

Jarota Jarocin - Wełna Skoki 3:0 (2:0)

1:0 - Zofia Łagoda (4.)

2:0 - Kinga Waszak - z rzutu karnego (40.)

3:0 - Natalia Andrzejczak (77.)

Jarota: E. Czajka - L. Cichoń (70. M. Szwałek), J. Urbańska, J. Zięta (60. M. Galbierska), J. Urna, A. Miłoszyk, A. Nawrocka, A. Oczkowska, Z. Łagoda (85. K. Prządka), K. Waszak, N. Andrzejczak